Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Projektowanie oświetlenia według area-led design

2020-04-03
Projektowanie oświetlenia według area-led design

Projektowanie oświetlenia to kompleksowy proces mający na celu uzyskanie wysokiej jakości oświetlenia, które spełnia oczekiwania użytkownika, a także jest zgodne z obowiązującymi normami, wymaganiami i zaleceniami oświetleniowymi.

Podstawowym celem projektu oświetlenia jest określenie typów opraw oświetleniowych, rodzajów źródeł światła, liczby opraw oraz ich optymalnego rozmieszczenia, a także sposobu konserwacji oświetlenia. Tylko fachowa wiedza projektanta oświetlenia z zakresu techniki świetlnej oraz jego doświadczenie gwarantuje uzyskanie pożądanych efektów oświetleniowych.

Prace nad projektem oświetlenia rozpoczynamy od fazy planowania, a więc określamy główne cele projektowe, preferencje klienta, a także dokonujemy analizy obiektu i potrzeb oświetleniowych. Określony zostaje także budżet. W kolejnym etapie formułujemy wymagania projektowe i oświetleniowe. Na podstawie otrzymanych danych tworzymy koncepcję oświetlenia i dobieramy oprawy oświetleniowe, ich rodzaj, moc źródeł światła, sposób dystrybucji światła oraz wybieramy ich optymalną lokalizację.

Oczywiście inne cele stawiane są przy projektowaniu oświetlenia w muzeum, galerii, butiku, a inne dla obiektów przemysłowych, czy też infrastruktury kolejowej. I nie odnosi się to tylko do wymogów oświetleniowych, czy określonych warunków środowiskowych panujących na danym obszarze. Projektując oświetlenie w muzeum lub galerii szczególną wagę przykładamy do atmosfery, jaka ma panować w danym pomieszczeniu, wymogów konserwatorskich związanych z oświetlanymi dziełami sztuki, a także do oczekiwań użytkownika w stosunku do sprzętu oświetleniowego i jego integracji np. z systemem sterowania.

Projektując oświetlenie w chłodni skupiamy się na normach oświetleniowych, zapewnieniu bezpieczeństwa pracy oraz na doborze opraw oświetleniowych, które będą pracować bezawaryjnie w temperaturze do -50°C i zapewnią niskie koszty utrzymania oraz konserwacji. Natomiast projekty oświetlenia obiektów kolejowych wymagają od projektanta szczególnie dużego doświadczenia i zaawansowanej wiedzy technicznej. Normy jakościowe dotyczące oświetlenia kolejowego są bardzo rygorystyczne ze względu na jego kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Projekt stacji kolejowej, dworca autobusowego czy też metra, jest tworzony, mając na uwadze długoletnią eksploatację (20 – 30 lat), pracę 24 h/dobę oraz duże natężenie ruchu pasażerskiego. Oświetlenie kolejowe musi być niezawodne, począwszy od źródeł światła aż po wszystkie komponenty opraw. Dodatkowym wymogiem jest dostosowanie się do projektu architektonicznego i możliwości technicznych bezpiecznej lokalizacji opraw oświetleniowych.

Projektując oświetlenie zawsze spełniamy oczekiwania naszych klientów, uwzględniając obowiązujące normy, wymagania i zalecenia oświetleniowe. Nigdy nie zapominamy, iż końcowym i najważniejszym kryterium oceny projektu są subiektywne wrażenia użytkowników.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 522 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
Świetna obsługa. Szybka wysyłka drugiej paczki po zawirowaniach w Inpost przy pierwszej.
2024-05-31
Profesjonalne podejście do klienta. Szybka wysyłka. Towar zgodny z opisem
pixel