Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oświetlenie przemysłowe

( ilość produktów: 23 )

Oświetlenie przemyslowe LED przeznaczone jest do oświetlania dużych powierzchni przemysłowych, hal, obiektów sportowych, magazynów. Są energooszczędną alternatywą dla typowych lamp sodowych, metahalogenowych, świetlówek fluorescencyjnych czy też lamp rtęciowych. Duże powierzchnie magazynowe wymagają odpowiedniego oświetlenia dlatego nasze produkty polecamy osobom , które cenią komfort, funkcjonalność idącą w parze z oszczędnością czasu.

 

 

Oświetlenie hali magazynowej

Okazuje się, że oświetlenie hali magazynowej to jeden z kluczowych aspektów planowania przestrzeni tego typu. Jeśli jesteś w trakcie budowy lub przearanżowywania instalacji świetlnej, warto przykuć do tej kwestii szczególną uwagę. Jeśli planujemy oświetlenie magazynowe, należy wybrać takie, którego barwa światła mieści się w granicach od 4000 do 6000 K, aby światło było pomocne w zachowaniu koncentracji przez cały dzień pracy, nie będąc tym samym przytłaczającym lub zbyt usypiającym.

Bardzo często stosowane są lampy ledowe przemysłowe, w postaci oświetlenia liniowego. Szczególnie polecane w przestrzeni, gdzie światło pracuje nieprzerwanie w obrębie od czterech do nawet i szesnastu godzin. Tutaj liczy się trwałość, wydajność i niezawodność. Lampy przemysłowe LED w postaci liniowej najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach, których wysokość nie przekracza siedmiu metrów. Oświetlenie liniowe doskonale rozprasza światło bez efektu rażenia w oczy. Wówczas pracownicy nie muszą martwić się o swój wzrok. Ze względu na dobre rozpraszanie światła, jest ono równomierne na całej powierzchni, zatem aspekt ten wpływa również na oszczędność. Pozwala to na zastosowanie mniejszej ilości lamp, nie tracąc tym samym na jasności pomieszczenia.

Lampy przemysłowe LED

Do świetnych rozwiązań przemysłowych należą również lampy high bay UFO, których soczewki skupiają swoje światło w dół. Rozwiązanie to sprawdzi się doskonale w przestrzeniach, w których lampy montowane są powyżej siedmiu metrów. Minusem tej opcji jest duża wysokość montażu, przez co sytuacja jest mniej komfortowa podczas ewentualnych wymian. Skupienie soczewki lampy w dół eliminuje utratę mocy światła na doświetlanie ścian bocznych, dzięki czemu mamy możliwość zmaksymalizowania potencjału oświetlania powierzchni na dole.

Sprawa jest już nieco trudniejsza w kwestii montażu, ponieważ lampy high bay UFO nie dają już takiej ilości światła jak lampy liniowe LED. Tutaj sprawa rozmieszczenia musi być nieco skrupulatniej zaplanowana, aby otrzymać pożądany efekt.

Lampy garażowe LED

Lampy przemysłowe LED sprawdzą się równie doskonale w formie oświetlenia garażowego. Aspekt oświetlenia jest oczywiście determinowany powierzchnią i wysokością garażu. Lampy przemysłowe są szczególnie polecane w przypadku garażu o większej powierzchni. Do tych mniejszych sprawdzi się np. oświetlenie na szynoprzewodach. 

Garaże zazwyczaj nie mają bardzo wysokich ścian, które przekraczają te wyżej ustalone siedem metrów. Doskonałym rozwiązaniem będą wówczas lampy liniowe, funkcjonujące jako lampy garażowe. Jeśli mamy jednak do czynienia z wysokimi garażami, sprawdzą się lampy o wąskim i długim strumieniu światła, czyli po prostu high bay UFO. Wszystko tutaj ma swoje indywidualne przesłanki, ponieważ sprawa oświetlenia garażowego jest zupełnie indywidualna. W małych garażach wystarczą nawet ledowe naświetlacze.

Lampa liniowa posiada zintegrowane źródło światła, które jest dużo efektywniejsze i wydajniejsze, niż ma się to w przypadku tradycyjnych świetlówek. Jedyny minus tej opcji to brak możliwości wymiany samej świetlówki. Po pewnym czasie użytkowania konieczne będzie wymienienie całej lampy, jednak nadal przeważa tutaj ilość plusów, niż ten jeden średnio istotny minus. Dodatkowo, lampy liniowe LED przeważają również na tle wizualnym, ponieważ prezentują się w garażu niezwykle korzystnie.

Lampy warsztatowe LED

Lampy warsztatowe to głównie oświetlenie sufitowe, ponieważ istotne jest tutaj korzystne umiejscowienie źródeł światła. Lampy warsztatowe ledowe stoją pod znakiem energooszczędności, wydajności i funkcjonalności, dzięki czemu staną się one nieocenioną pomocą w trakcie pracy. Praca w warsztacie to przede wszystkim majsterkowanie, które wymaga precyzji i koncentracji, dlatego duża widoczność i dobrze oświetlona przestrzeń grają tutaj pierwsze skrzypce. Warsztaty raczej nie należą do przestrzeni z wysoko umiejscowionym sufitem, dlatego w tym przypadku najlepiej postawić na oświetlenie liniowe LED. Dlaczego właśnie liniowe? Ponieważ doskonale rozpraszają światło, naświetlając tym samym całą powierzchnię roboczą, dzięki czemu w warsztacie nie znajdziesz ani grama cienia. Dodatkowo, są one bardzo wydajne i energooszczędne, dlatego są doskonałym zastępstwem dla świetlówek gazowych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 507 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Profesjonalna i szybka obsługa. Krótki termin realizacji.
2024-04-23
Polecam
pixel